Kézilabda-vb A házigazda Egyiptom válogatottja 35-29-re legyőzte Chilét a férfi kézilabda-világbajnokság szerdai nyitómérkőzésén Kairóban. A Telekom Veszprém egyiptomi jobbátlövője, Omar Jahja nyolc lövésből négy gólt szerzett. A kairói G csoport tagja még Svédország és Észak-Macedónia. A kezdés előtti, nagyszabású nyitóünnepségen Abdel-Fattáh esz-Szíszi egyiptomi államelnök is beszédet mondott. "A világ egyik legjelentősebb és legnagyobb sporteseményének megrendezésével üzenetet közvetítünk, amely megerősíti, hogy a világ most már képes alkalmazkodni ahhoz az új valósághoz, amelyet a koronavírus-járvány kényszerített ránk" – mondta. Hozzátette, szolidaritással és alkalmazkodóképességgel szembe lehet nézni a kihívásokkal, és le lehet győzni a megpróbáltatásokat. "Remélem, ez az esemény fény lesz a sötét alagút végén, egy történelmi torna, amelyre a világ követendő példaként tekint" – mondta Hasszan Musztafa, a nemzetközi szövetség egyiptomi elnöke. Hangsúlyozta, sajnálja honfitársait, akik nézőként szívesen kilátogattak volna a csarnokokba, mivel a világbajnokságot a koronavírus-járvány miatt zárt kapuk mögött rendezik.

1. Egyiptomi sikerrel kezdődött a férfi kézilabda-vb | M4 Sport
  2. "Játékosaink visítottak a fájdalomtól, úgy rohantak a vécére, mintha az életük lenne a tét" | 24.hu
  3. Egyiptom élő eredmények, végeredmények, következő meccs | Kézilabda, Afrika

Egyiptomi sikerrel kezdődött a férfi kézilabda-vb | M4 Sport

A címvédő Dánia minden idők egyik legjobb kézilabda-mérkőzésén büntetőpárbajban ejtette ki a hazai pályán játszó Egyiptomot a férfi kézilabda-világbajnokság szerda esti negyeddöntőjében. Fantasztikusan kezdte az egyiptomi válogatott a torna első negyeddöntőjét. Roberto García meglepetésre két fiatal játékosnak is helyet adott a kezdőcsapatban. Irányítóban a 20 éves Ahmed Hesham, kapusposzton a 24 éves Mohamed El-Tayar kapott lehetőséget, és mindketten éltek is vele. Hesham négy gólt dobott, El-Tayar pedig nem kapott gólt az első hat percben. A kapus többek között Mikkel Hansen első két lövését is magabiztosan védte. A kisebb sérüléssel bajlódó, a Horvátország elleni utolsó középdöntős találkozót kihagyó legenda sok hibával kézilabdázott az első játékrészben. Mikkel Hansen tíz gólt dobott, mégsem emiatt lett a mérkőzés főszereplője Forrás: AFP/Mohamed Abd El Ghany A hazaiak még 11-10-nél is jobban álltak, mint a dánok, de ekkor a címvédő kapujába Niklas Landin helyett beállt Kevin Möller, aki 44%-os teljesítménnyel zárta a félidőt.

• Sport365.hu - Foci vb: a Real Sociedad sztárjának rezeg a léc
  • Index - Sport - Egyiptom nyerte a férfi kézi-vb nyitó meccsét
  • Férfi kézi-vb: az egyiptomiak megtették, amit megtehettek - NSO
  • 1999-es férfi kézilabda-világbajnokság – Wikipédia

A szlovén válogatott nem jutott be az egyiptomi férfi kézilabda-világbajnokság negyeddöntőjébe, miután ötgólos előnyét nem bírta megtartani, és csak 25-25-ös döntetlent játszott a házigazdával. A Szlovén Kézilabda Szövetség szerint nem véletlenül. Ljubomir Vranjes csapata nagyszerűen kezdte a mérkőzést, a félidőben 12-8-ra, a 35. percben pedig már öt góllal, 15-10-re is vezetett. Egyiptom innen kapaszkodott vissza, egy 7-1-es szériával a 40. percben vette át először a vezetést (16-17), majd az állandósuló egy-két gólos előnye elég is lett a továbbjutáshoz – Blaz Janc végül egy másodperccel a lefújás előtt alakította ki a 25-25-ös végeredményt. A döntetlen azonban nem volt elég, a csoportból a nyolcpontos svédek és a hétpontos egyiptomiak mentek tovább, Szlovénia végül hét ponttal zárt. A Szlovén Kézilabda Szövetség másnap dühös közleményt jelentetett meg, amelyben a szervezésre panaszkodott, és jelezte, a sorsdöntő mérkőzés előtt 24 órával a keret 12 játékosa is ételmérgezést szenvedett.

Egyiptom élő eredmények, végeredmények, következő meccs | Kézilabda, Afrika

Mikel Oyarzabal keresztszalag-szakadást szenvedett, ezért kétségessé vált a szereplése az idei labdarúgó-világbajnokságon. A Real Sociedad csütörtökön azt közölte, hogy a spanyol válogatott futballistája a délelőtti edzésen sérült meg, felépülése pedig hat-kilenc hónapot vehet igénybe. A baszk klub szerint heteken belül megműtik a 24 éves játékos bal térdét. A támadó ebben az idényben 33 mérkőzésen 15 gólt szerzett. A katari vb rendhagyó módon november 21-én rajtol. Borítókép: Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

kézilabda vb egyiptom

A házigazda Egyiptom válogatottja 35–29-re legyőzte Chilét a férfi kézilabda-világbajnokság szerdai nyitó mérkőzésén Kairóban. A kezdés előtti, nagyszabású nyitó ünnepségen Abdel-Fattáh esz-Szíszi egyiptomi államelnök is beszédet mondott. A világ egyik legjelentősebb és legnagyobb sporteseményének megrendezésével üzenetet közvetítünk, amely megerősíti, hogy a világ most már képes alkalmazkodni ahhoz az új valósághoz, amelyet a koronavírus-járvány kényszerített ránk – mondta. Hozzátette, szolidaritással és alkalmazkodóképességgel szembe lehet nézni a kihívásokkal, és le lehet győzni a megpróbáltatásokat. Remélem, ez az esemény fény lesz a sötét alagút végén, egy történelmi torna, amelyre a világ követendő példaként tekint – mondta Hasszan Musztafa, a nemzetközi szövetség egyiptomi elnöke. Hangsúlyozta, sajnálja honfitársait, akik nézőként szívesen kilátogattak volna a csarnokokba, mivel a világbajnokságot a koronavírus-járvány miatt zárt kapuk mögött rendezik. Hozzáfűzte, a legrosszabb forgatókönyv a torna törlése lett volna, ezért döntöttek úgy, hogy szurkolók nélkül rendezik meg.