2022. április 8., péntek 5:03:00 / OMSZ A hőmérséklet csúcsértéke akár a 20 fokot is elérheti, csapadék bárhol előfordulhat. Hétvégére megváltozik az idő. Csapadékos idő várható — fotó: Péntek Pénteken jellemzően erősen felhős lesz az ég, csak a nap első felében szakadozhat fel átmenetileg a felhőzet nagyobb eséllyel az északkeleti harmadban – ott akár néhány órára ki is süthet a nap. R övidebb napos időszakok m ásutt is lehetnek. Délután a felhőtakaró újból megvastagszik, észak felől késő este újabb csapadékzóna érkezik. A z északi megyékben nagy területen erős lesz a nyugati, északnyugati szél, néhol még viharos széllökések is előfordulhatnak. A légmozgás d élután veszít erejéből és délnyugatira, délire fordul. A hőmérséklet csúcsértékre 15 és 20 fok között várható. Péntek estétől újabb csapadékzóna érkezik — forrás: OMSZ Szombat Szombaton csak átmenetileg szakadozhat fel a felhőzet - n agyrészt erősen felhős vagy borult lesz az ég. E sőre, záporra, helyenként zivatarokra is t öbbfelé, több hullámban kell számítanunk.

Tihany időjárás

csimbi friss fotója, köszönjük! tgabor81 friss fotója, köszönjük! porus friss fotója, köszönjük! blasius13 friss fotója, köszönjük! Berry Beni friss fotója, köszönjük! magne5 friss fotója, köszönjük! Berry Beni friss fotója, köszönjük!

Kimondottan csapadékosra fordul az időjárásunk. Ábra forrása: OMSZ Többfelé erős, viharos lökések kísérik majd a nyugati, északnyugati szelet főként a Dunántúlon és a zivatarok környezetében. 6 és 12 fok között alakul a legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet, a legmagasabb nappali hőmérséklet pedig döntően 10 és 18 fok között várható, de délen, délkeleten lehetnek ennél magasabb értékek is. Délen akár 20 fok is lehet szombaton — forrás: OMSZ Vasárnap Nyugat felől felszakadozik a felhőzet, de a napsütés mellett gomolyfelhők képződnek, amelyek időszakosan össze is állhatnak, javarészt a keleti megyékben. Elszórtan kisebb zápor is előfordulhat, néhány helyen akár jégdara kíséretében. Viharos lökések is kísérhetik az északnyugati, északi szelet, ami a Bakonyban lesz a legkifejezettebb. A hőmérséklet hajnalban 0, +6 fok között alakul, de a kevésbé felhős szélvédett részeken fagypont alatti értékeket is mérhetnek. A csúcsérték 10 és 16 fok között valószínű. Elszórtan kisebb zápor is előfordulhat, néhány helyen akár jégdara kíséretében — fotó: OMSZ Aktuális időjárás-előrejelzésünket 24 órás, 5 és 30 napos, valamint település szerinti bontásban, a permetezésre vonatkozó információkkal együtt megtalálja az Időjárás rovatában!

A múlt heti, az aszályt megszüntető csapadék után főleg hétfő reggelre sokfelé fagy alakult ki, mely a virágzó gyümölcsfákban okozott károkat. A folytatásban ismétlődhet a forgatókönyv. Újabb csapadék, majd hajnali fagy érkezhet A következő 6-8 nap során változékony időjárás lesz a jellemző térségünkben. Szombaton érkezik egy markáns hidegfront, mely sokfelé jelentős csapadékot hozhat. Vasárnap és hétfőn még előfordulhatnak záporok, majd csökken a csapadékhajlam. Összességében a jövő hét közepéig nagy területen várható 5-15 mm csapadék, de helyenként ennél is több hullhat. A talaj nedvességtartalma így valószínűleg növekedni fog. A hőmérséklet vasárnapra jelentősen visszaesik, a csúcsérték akkor csak 10 és 16 fok között valószínű. A hideg levegő nyugalomba jutása után hajnali fagyok is várhatók: a jelenlegi számítások szerint a leghidegebbnek a hétfő reggel ígérkezik, akkor a minimumok -2 és +3 fok között várhatók, a fagyzugos helyeken azonban -5 fok is előfordulhat. Kedden és szerdán is előfordulhatnak majd hajnali fagyok, de a magasban már melegedés kezdődik.

Időjárás előrejelzés – hirbalaton.hu

  1. Tihany időjárás 7 napos előrejelzés
  2. Beépíthető mosogatógép 12 terítékes
  3. Ikea fali olvasólámpa
  4. Tihany időjárás előrejelzés
  5. Kiskunfélegyháza móra ferenc gimnázium
  6. A nagykövet lánya 3 rész magyarul videa
  7. Féltengely hiba
  8. Royal vodka ízesített vs
  9. Műanyag gyerek szék
  10. Ma: hidegfront hoz záport, erős szelet! - MetKép

Az északias szelet több helyen kísérhetik erős lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet 6 és 11 fok között valószínű – az országos előrejelzések szerint. Többször várható hószállingózás, havazás a héten, de napsütés is lesz. Helyenként napközben is fagypont alatt marad a hőmérséklet, a leghidegebb órákban mínusz 10 Celsius-fok körüli értékekre is számítani kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből. A jövő hét első napjaiban még marad a szürke és enyhe idő. A hét második felében, Karácsony első napján már lehet néhol havas eső, hó is. A hétvégére kissé hűl is az idő, akár mínusz 7 fokig hűlhet a levegő – a meteorológiai szolgálat MTI-hez eljuttatott, országos, középtávú előrejelzése szerint. A Balaton átlagos vízállása jelenleg 108 centiméter, a víz hőfoka 3, 5 Celsius fok – a adatai szerint. Borúsabb, csapadékosabb, esősebb idő várható a jövő héten. Komoly lehűlésre nem kell készülni a leghidegebb órákban is jellemzően fagypont körül alakul a hőmérséklet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

A problémákat a Visszajelzési űrlapon keresztül lehet jelenteni, és azokat továbbítjuk a megfelelő szerveknek. További időjárási adatok

Időjárás-előrejelzés: viharos szél zivatarokkal - Agroinform.hu

Bejegyzés navigáció

Főleg pénteken, szombaton és vasárnap várható szeles idő, a nyugatias légmozgás sokfelé megerősödik, helyenként viharossá fokozódik. Az 5 cm-en mért talajhőmérséklet még 10 fok alatt marad a jövő hét elejéig, majd újra a fölé emelkedik. Bár elég nagy a bizonytalansága a 10 napon túli előrejelzésnek, de 14-től a talajhőmérséklet jó eséllyel már tartósan meghaladja majd a kukorica vetéséhez optimális 10 fokot – írja a Így állunk most Az őszi vetések tavaszi fejlődését a márciusi csapadékhiány hátráltatta. A végül csak megérkezett eső még éppen időben jött, a vetések nagyon meg fogják ezt hálálni. A kimondottan poros, száraz talajba elvetett tavaszi kalászosok csírázásának, kelésének is életmentő volt ez a csapadék. A korai csonthéjasok fajtától függően az ország hőmérsékleti viszonyainak megfelelő eloszlásban a virágzás különböző fázisaiban járnak: északkeleten a kajszi elvirágzott, a mandula teljes virágzásban, az őszibarack a virágzás elején jár, de a szilva és a cseresznye is kezd virágozni.

Erre az állapotra érkezett a hétfő reggeli fagy. A szakirodalom szerint kajszi esetén teljes virágzásban -2, 2 Celsius fok a kritikus hőmérséklet, -2, 9 foknál 10 százalékos kár, míg -5, 6 foknál 90 százalékos kár valószínű. A sziromhullás/terméskezdemény fázisában -0, 8 Celsius foknál kezdődik a károkozás, és -4, 4 fok esetén már 90 százalékos a fagykár. Őszibaracknál a zöld bimbós állapottól a virágzás kezdetéig tartó fázisban -2 és -3 fok a kritikus hőmérséklet, teljes virágzásban -2, 7 foknál valószínű 10 százalékos, -4, 4 foknál pedig már 90 százalékos kár. Ezek az értékek azonban nagyban függenek a fajtától és a kritikus hőmérséklet fennállásának időtartamától és a visszamelegedés gyorsaságától is. Így alakultak az elmúlt hónapok Az őszi káposztarepce vetése augusztus végén volt ideális, mert a hónap utolsó napjaiban szinte országszerte hullott több-kevesebb eső, de aztán szeptember első fele szárazra sikerült. A Dunántúlon és a középső országrészbe ez után jelentős csapadék érkezett, a kis növények fejlődésnek indulhattak, ezzel szemben keleten, északkeleten kevés csapadék hullott, így hiányosan kelt és nehezen fejlődött a repce.

  1. Miért építettek piramisokat
  2. Banki utalási időpontok
  3. Beltéri ajtó tokkal obi
  4. Felszólító módú igék helyesírása
  5. Hódi pamela segge
  6. Magyar honvédség logo images
  7. Ferplast hörcsög ketrec
  8. Bódi sylvi betegsege
  9. Március 11 horoszkóp

Éjszakai Felnőtt Pelenka, 2024